Kraj

Budzenie światłem przez całą noc, co godzinę! Szokujący list ks. Michała Olszewskiego z aresztu / Korespondencja z Radia Warszawa/

Kościół Wt. 02.07.2024 13:12:54
02
lip 2024

W mediach ujawniono list, w którym ks. Olszewski opisuje jak był traktowany przez funkcjonariuszy policji i ABW po aresztowaniu oraz w kolejnych dniach.

Odmawianie wody, odmawianie skorzystania z WC, poniżanie. Tak wyglądają tortury - mówi Radiu Warszawa obrońca księdza mec. Krzysztof Wąsowski:

Jak dodaje mecenas, skandaliczne zachowanie nie dotyczy służby więziennej Aresztu Śledczego w Warszawie - Służewcu, gdzie obecnie przebywa kapłan:

Ksiądz został aresztowany pod koniec marca. Sprawa ma związek z działaniami prokuratury wokół tzw. afery dotyczącej Funduszu Sprawiedliwości. Niedawno Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztu dla ks. Michała Olszewskiego na kolejne trzy miesiące.

Źródło: Radio Warszawa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Zarzuty ks. Olszewskiego Wt. 02.07.2024 12:21:08

nie dotyczą służby więziennej tylko ABW. A w marcu adwokat Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik. ks. Olszewskiego pisał: "Poinformował mnie, że jego 'opiekunowie' z ABW zachowywali się bardzo 'po ludzku', za co jest im tak po ludzku wdzięczny. Poinformował mnie też, że cały wtorek i aż do naszego spotkania nie jadł, bo nie może ze względów zdrowotnych przyjmować pokarmów pszennych" . Czyli ktoś kłamie - osobiście mimo wszystko nie sądzę, żeby do kłamstwa posunął się ten ksiądz. Penie okaże się, ze ten list to dzieło tych, którym zależy na destrukcji naszego kraju. Można zrobić parę manifestacji, pokrzyczeć o torturach itp.