Diecezja siedlecka

Oblaci zatrzymani na Białorusi. Prosimy o modlitwę

Kościół Pt. 10.05.2024 09:19:32
10
maj 2024

Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, do której jurysdykcji należy oblacka Misja na Białorusi, potwierdza informacje o zatrzymaniu przez białoruskie władze dwóch misjonarzy oblatów w diecezji witebskiej. Ojcowie Andrzej Juchniewicz OMI i Paweł Lemekh OMI posługują w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szumilinie. Obecnie zakonnicy czekają na rozprawę i przebywają w białoruskim areszcie. - Według naszych informacji, podstawą zatrzymania miała być rzekoma dywersyjna działalność na szkodę białoruskiego państwa - informuje portal oblaci.pl

Na początku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę o. Andrzej Juchniewicz OMI, przełożony oblackiej Misji na Białorusi, publicznie wyraził solidarność z narodem ukraińskim, prosząc o modlitwę w intencji jak najszybszego zakończenia wojny.

W maju 2022 roku ojciec Juchniewicz został przewodniczącym Wyższych Przełożonych, Delegatów i Przedstawicieli Męskich i Żeńskich Instytutów oraz Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Białorusi. - W związku z sytuacją na Białorusi prosimy o modlitwę w ich intencji – apeluje o. Paweł Gomulak OMI, Koordynator Medialny Polskiej Prowincji (rzecznik).

Info: https://oblaci.pl/

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.