Kraj

Rekolekcje powołaniowe IMPULS – Połącz kropki i rozeznaj w Loretto

Kościół Pt. 24.05.2024 13:05:11
24
maj 2024

W dniach 14-16 czerwca w Loretto odbędą się rekolekcje powołaniowe „IMPULS – Połącz kropki i rozeznaj”. W programie: warsztaty, konferencje, Eucharystia, katechezy, indywidualna medytacja, dzielenie w grupach oraz przestrzeń do rozmowy z prowadzącymi i sobą nawzajem.

- Warto odkryć znaczenie każdego szlaku, na który wyruszamy w porozumieniu z Bogiem – przekonują organizatorzy. - Rekolekcje poprowadzi kilka sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń zakonnych, dwóch księży i grupa kleryków z warszawskich seminariów oraz małżeństwo i rodzice trójki dzieci. Chcemy zapewnić rekolektantom katechezy, indywidualne medytacje, dzielenie w grupach oraz możliwość rozmowy z reprezentantami różnych dróg życia.

- Rekolekcje polecam przede wszystkim ze względu na miejsce, jakim jest Loretto. Bł. ks. Ignacy Kłopotowski ponad 90 lat temu założył ten ośrodek. Dziś wyprasza wielu ogrom łask. Loretto jest położone nad rzeką Liwiec, zupełnie w lesie, czyli jest to miejsce wyciszone, skłaniające do zadumy, refleksji i modlitwy – mówi s. Wioletta Ostrowska CSL.

- Warto się zatrzymać, dać Bogu i sobie czas, by w tym bogactwie różnorodnych dróg powołania odkryć tę swoją, na której odnajdziesz spełnienie i szczęście – przekonuje s. Lilianna Puciłowska AM.

- Chcemy stworzyć przestrzeń do słuchania: Boga, drugiego człowieka i swojego serca. W tym słuchaniu siebie pomoże nam Urszula Kotas, która poprowadzi warsztaty przybliżające temat rozeznania i podejmowania decyzji – zachęca s. Ida Szczepaniak CSSF.

- Warto wypłynąć na głębię i na Jego słowo zarzucać sieci. W pięknych okolicznościach przyrody i z wartościowymi ludźmi łatwiej dokonać dobrego wyboru. Wystarczy dobry impuls - wyjaśnia ks. Kamil Falkowski.

W programie nie zabraknie ogniska i zabaw integracyjnych, za co odpowiadają klerycy.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ oraz dzwoniąc pod nr tel. 790 542 967. Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja na adres: mlodzi@loretto.pl lub przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.