Patronat medialny

XIII Paulińskie Dni Młodych

Kościół Pt. 30.06.2023 09:45:51
30
cze 2023

W Dniach 10-16 lipca w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu odbędą się XIII Paulińskie Dni Młodych. Hasło tegorocznego spotkania brzmi „Wstań i idź”.

Paulińskie Dni Młodych to coroczne spotkania młodzieży organizowane przez Zakon Paulinów. Młodzi ludzie - należący do duszpasterstw paulińskich, ale i nie tylko spotykają się w drugim tygodniu lipca, by wspólnie się modlić i spędzać wakacje. Każdego roku Paulińskie Dni Młodych odbywają się innym paulińskim klasztorze.

Uczestnicy mieszkają pod namiotami, co jest również wspaniałą przygodą. Jest to okres odpoczynku od trudów dnia codzienności oraz czas spędzony z drugim człowiekiem na rozmowie i zabawie. Całemu wydarzeniu towarzyszy modlitwa, pogłębiająca relacje z Bogiem.

Trzy pierwsze dni skupione są na kontemplacji Słowa Bożego metodą Lectio Divina i adoracji Najświętszego Sakramentu. Część rekolekcyjną prowadzi Ojciec Duchowny zjazdu.

W dni przeznaczone na odpoczynek odbędą się liczne gry i zabawy na terenie obozu, a także wędrówki po okolicy.

Podczas Paulińskich Dni Młodych uczestnicy poznają i pogłębiają różne formy modlitwy: Eucharystię, codzienną adorację Najświętszego Sakramentu, dzielenie Słowem Bożym oraz Liturgię Godzin.

Patronat nad wydarzeniem sprawują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.