Kraj

Konkurs plastyczny „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”

Kultura Czw. 13.04.2023 14:38:15
13
kwi 2023

Wystartowała IV. edycja konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych w województwie lubelskim. Uczestnicy mają przedstawić w pracach, jak środki z Unii Europejskiej zmieniły ich małą ojczyznę. Przedsięwzięcie wpisuje się w tegoroczne obchody X – jubileuszowej – edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE).

Konkurs „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych i popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych wśród dzieci. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej o zmianach, które zaszły w najbliższym otoczeniu uczestnika dzięki środkom z Unii Europejskiej. Praca powinna mieć format A3 i może być wykonana dowolnymi technikami plastycznymi.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe:

• klasy I-IV,
• klasy V-VIII.

Jury konkursowe nagrodzi po 3 laureatów w obu kategoriach oraz wręczy po 10 dodatkowych wyróżnień w każdej kategorii.

– Młodzi artyści muszą pamiętać przede wszystkim o tym, by ich prace były zgodne z tematyką konkursu, jaką są Fundusze Europejskie. Nasz region dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej stale się rozwija, dlatego jestem przekonany, że uczestnicy nie będą mieli problemu, aby znaleźć miejsce czy obiekt dofinansowany ze środków unijnych – informuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Nagrody w konkursie

Na wszystkich laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. bilety i vouchery upominkowe do wykorzystania w miejscach dofinansowanych z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

– Zasady konkursu są proste. Wystarczy namalować czy narysować w formacie A3 miejsce czy obiekt, które zostały dofinansowane z pieniędzy unijnych. Chodzi o pokazanie oczami dziecka, jak zmieniła się jego okolica dzięki Funduszom Europejskim. Nagrodzone zostaną dzieci, których prace będą najbardziej oryginalne, pomysłowe i zgodne z tematyką konkursową – dodaje Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w UMWL Anna Brzyska.

Na prace konkursowe czekamy do 30 czerwca 2023 r.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Jak co roku, konkurs wpisuje się w obchody DOFE – w tym roku to już X, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. DOFE to największa impreza związana  z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach zmieniły środki unijne. W tym roku główne obchody DOFE zaplanowano na 12-14 maja.

Już dziś zapraszamy do Janowa Lubelskiego, gdzie 14 maja odbędzie się finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W Zoom Natury będziemy wspólnie się bawić i poznawać ciekawostki z życia zwierząt, a wieczorem zapraszamy na koncerty Kamila Bednarka i zespołu Lemon oraz pokaz laserowy.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Szczegóły dostępne są na stronie rpo.lubelskie.pl

tel. (81) 44 16 770
e-mail: patrycja.kowalik@lubelskie.pl; adrianna.iwan@lubelskie.pl

Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.