Kraj

Maluję bo lubię – Olga Baczewska

Kultura Pon. 08.05.2023 17:39:51
08
maj 2023

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” w Domu Kultury w Łapach organizuje w czwartek 18 maja otwarcie wystawy malarstwa Olgi Baczewskiej „Maluję bo lubię”. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Olga Baczewska urodziła się w 1954 r. w Przybudkach koło Białowieży. Bliski kontakt z naturą Puszczy Białowieskiej ukształtował jej dużą wrażliwość na otaczający nas świat. Ukończyła Technikum Terenów Zielonych w Mordach koło Siedlec. Od 1975 r. mieszka w Tykocinie, gdzie pracowała w Oddziale Banku Spółdzielczego w Białymstoku. Talent plastyczny rozwijała samodzielnie.

Obrazy Olgi Baczewskiej opowiadają o wędrówce przez życie, ukazując urok i koloryt świata przyrody. Pomagają zrozumieć i zobaczyć szczególny rytm nadnarwiańskiego pejzażu, jego urzekający spokój i ład. Z ogromnym wyczuciem ukazują istotę delikatnej tkanki natury. Olga Baczewska prezentowała już swoje prace na wystawach: w Muzeum w Tykocinie, Ośrodku Informacji Turystycznej w Waniewie, w Galerii Sztuki i Smaku „Opowieści z Narwi” w Tykocinie.

Na wystawie w Galerii Sztuki „Pod Zegarem”, w Domu Kultury w Łapach prezentujemy najnowsze, nigdzie dotąd nie wystawiane obrazy olejne.

Wernisaż uświetni recital poezji śpiewanej Ryszarda Matusiewicza.

Ryszard Matusiewicz
, urodzony w 1956 r. i wychowany w Tykocinie. Inżynier mechanik i pianista. Autor muzyki i tekstów ponad 150 piosenek. Niektóre z nich zostały wydane na trzech niskonakładowych płytach, były też wykorzystywane w spektaklach muzycznych „Sny małego miasteczka”, prezentowanym m.in. w Teatrze Kamienica w Warszawie, oraz „Niebieski kot,czyli wspomnienia lata”. Ryszard Matusiewicz współpracuje z Fundacją Oda i Izbą Muzealną Wodiczków w Wołominie, z Galerią „Opowieści z Narwi” w Tykocinie oraz z kawiarnią muzyczną „Nutka Cafe” w Warszawie.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.