Kraj

Witold Kawecki – ksiądz, pisarz, naukowiec i podróżnik

Kultura Pon. 27.11.2023 16:56:47
27
lis 2023

Witold Kawecki na swoim koncie ma 34 różne książki i ponad 1000 innych publikacji. Jest urodzonym w Tarnowie katolickim duchownym, pisarzem i profesorem nauk teologicznych, wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ksiądz profesor Witold Kawecki swoje życie oprócz duchowieństwu poświęcił również nauce i literaturze. Jego kariera naukowa związana jest z UKSW, gdzie między innymi dzięki jego wysiłkowi powstał Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Jak sam przyznaje kocha podróżować, prowadził rekolekcje w ponad 10 krajach świata, na wielu kontynentach, lecz największy sentyment ma do Włoch.

Jego twórczość literacką inspirują ludzie, wyjazdy, miejsca i świat który poznaje. Wiele książek księdza Witolda Kaweckiego poświęconych jest tematyce Włoch, gdzie jak sam podkreśla można znaleźć nawet 80 procent światowego dziedzictwa kulturalnego. Spod jego ręki w ostatnim czasie wypłynęły takie tytuły jak „Tajemnice Caravaggia”, „Rzym moje miasto” czy „Toskania jakiej nie znacie”, które okazały się wśród czytelników bardzo lubianymi i popularnymi pozycjami.

Ksiądz profesor Witold Kawecki, był gościem na Targach Wydawców Książki w Lublinie, gdzie oprócz zakupu książek jego autorstwa można było nabyć od niego specjalną dedykacje.

W rozmowie z Mateuszem Biernackim ksiądz profesor Witold Kawecki opowiedział o swoich inspiracjach, początkach przygody z wszelako pojętą literaturą oraz podróżach.


Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.