Kraj

20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Region Śr. 15.11.2023 17:48:13
15
lis 2023

Rusza 20. edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. To konkurs, na który w ciągu 20 lat uczestnicy nadesłali około 30 tysięcy prac konkursowych. W różnych kategoriach: plastycznej, literackiej czy multimedialnej. I w różnych kategoriach wiekowych (od 4. klasy szkoły podstawowej do ukończenia szkoły ponadpodstawowej).

Młodzi ludzie malują, rysują, wycinają, dziergają, kręcą filmy czy teledyski. Powstają kolaże i gry komputerowe. Opowiadania, eseje i poruszające wiersze.

W tym roku prace konkursowe należy nadsyłać do 31 stycznia 2024 r. Ogłoszenie laureatów i wyróżnionych na stronie internetowej i w mediach społecznościowych - 1 marca.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.konkurs.pro-life.pl

– Młodzi ludzie nie podchodzą bezrefleksyjnie do toczących się debat społecznych o aborcji czy o wspomaganym samobójstwie. W swoich pracach przedstawiają świat pełen wartości, w którego centrum stoi człowiek: często słaby, chory, po ludzku patrząc – zależny od innych. Uczestnicy konkursu pokazują nam, że miłość, szacunek i odpowiedzialność to klucze do budowania cywilizacji, choć oczywiście sami nie sięgają po tak patetyczne słowa. Mówią raczej, czasem jakby od niechcenia: „Przecież to oczywiste” – tak swoje doświadczenia z pracami konkursowymi opisuje Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, organizatora konkursu. – Prace konkursowe są na bardzo wysokim poziomie. Od kilku lat wydajemy je w formie kalendarza ściennego.

Film promujący konkurs 

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.