Sport

24 Piknik Olimpijski zapowiadający igrzyska w Paryżu

Region Pon. 29.05.2023 00:42:09
29
maj 2023

W sobotę, 28 maja w warszawskim Parku Kępa Potocka po raz 24 odbył się Piknik Olimpijski, który jest uznawany za jeden z największych eventów sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Organizacja wydarzenia jest kontynuowana co roku przez Polski Komitet Olimpijski. Tegoroczna edycja pikniku nawiązywała do zbliżających się za rok Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Na tę uroczystość w parku przygotowano około 50 sportowych stref pełnych atrakcji i wyzwań, w których uczestnicy bez względu na wiek mogli poznać bliżej ponad 100 dyscyplin sportowych. Na pikniku pojawiła się także strefa paraolimpijska, która w poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością.

Jedną z głównym atrakcji wydarzenia była możliwość spotkania z ponad setką polskich medalistów olimpijskich. Na parkowych alejkach można było spotkać Zbigniewa Bródkę, Małgorzatę Hołub-Kowalik, Sebastiana Chmarę, Renatę Mauer- Różańską czy Marka Plawgo. Sportowcy chętnie robili sobie wspólne zdjęcia z fanami, podpisywali autografy, a także prowadzili ćwiczenia, które pozwalały bliżej poznać dyscypliny, które reprezentują.

W programie pikniku znalazły się stanowiska z zakresu: badminton, boks, biathlon, curling, rolki i deskorolki, hokej na trawie, jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo, koszykówka, krykiet, lekkoatletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna, podnoszenie ciężarów, przeciąganie liny, siatkówka, szermierka, tenis, tenis stołowy, wioślarstwo, zapasy czy żeglarstwo. Wszystkie atrakcje zostały przygotowane tak by mogły z nich skorzystać dzieci i świetnie się bawić, a także poznać bliżej konkretną dyscyplinę sportu i zarazić pasją.

Na pikniku pojawił się ogień, który będzie towarzyszył 21 czerwca pod Wawelem otwarciu trzecich Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. Odbył się także start sztafety, której uczestnicy założyli sobie na rowerach stacjonarnych pokonać 9705 km dzielących stolicę Japonii, gospodarza ostatnich igrzysk olimpijskich i kolejnej XXXIII Olimpiady w Paryżu. Podczas pikniku została zaprezentowana także nowa dyscyplina olimpijska- breakdancing.

W strefach piknikowych zaprezentowały się także inne instytucje: Centralny Ośrodek Sportu i Instytut Sportu, Muzeum Sportu i Turystyki, OSiR Żoliborz, ECO Sport, Polski Komitet Paraolimpijski, UNICEF.

Na środku parku stworzono także strefę leżaków, gdzie można było się zrelaksować, poobserwować zmagania innych z olimpijczykami. Partnerem głównym Pikniku Olimpijskiego było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Rozmowę reporterów Katolickiego Radia Podlasie m.in. z Małgorzatą Hołub-Kowalik- mistrzynią olimpijską z Tokio (2020) w sztafecie mieszanej 4×400 oraz Markiem Plawgo- polskim mistrzem w płotkarstwie usłyszymy niebawem na antenie naszego radia.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.