Garwolin

„Mazowsze bliżej mnie” – za nami!

Region Czw. 18.04.2024 08:45:29
18
kwi 2024

W ubiegłym tygodniu w Miętnem odbyło się wyjątkowe spotkanie „Mazowsze bliżej mnie”. Adresatami wydarzenia były osoby z niepełnosprawnościami.

W czwartek, 11 kwietnia w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem przeprowadzone zostały warsztaty „Mazowsze bliżej mnie”, skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie było podzielone na trzy części: część teoretyczna, zajęcia praktyczne i podsumowanie z ewaluacją.

„Wydarzenie miało na celu przybliżyć Mazowsze, jako miejsce stałego zamieszkania i wzbudzić chęci do uczestnictwa w życiu regionu. Poprzez spotkanie chcemy włączyć osoby z niepełnosprawnościami do grupy osób utożsamiających się z Mazowszem.” – Mówi Joanna Wyrzykowska przedstawicielka organizatorów.

„Liczymy na to, że realizacja przedsięwzięcia nada nowej energii rozwoju regionu i sprosta najistotniejszym dla niego wyzwaniom. Naszym celem jest również wzmocnienie wyjątkowej tożsamości i wizerunku marki Mazowsze oraz zachęcenie do zagłębiania się w tajniki kultury i tradycji lokalnej” – dodaje.

Były to pierwsze zajęcia z cyklu promocji Województwa Mazowieckiego wśród osób z niepełnosprawnościami. Kolejne zaplanowane jest na jesień tego roku.

Organizatorem zajęć było Wydawnictwo Gotów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miętnem. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.Jakub Nowak

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Laksygen Czw. 18.04.2024 12:49:20

To Kuba teraz na PSL przeszedł, a kiedyś taki PiSior był. Miłość zmienia zapatrywania.