Kraj

Pamiętajmy o noszeniu odblasków odwiedzając cmentarz po zmroku

Region Wt. 31.10.2023 18:29:34
31
paź 2023

Na drogach oraz w rejonie cmentarzy zauważalny jest wzmożony ruch pieszych oraz pojazdów w związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Policjanci przypominają osobom planującym odwiedzenie grobów najbliższych po zmroku o konieczności noszenia odblasków.

Odwiedzanie grobów najbliższych wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów oraz osób pieszych. Policjanci w tych szczególnych dniach, w okresie od 27 października do 5 listopada br. czuwają, aby ruch w rejonie cmentarzy i na drogach dojazdowych do nekropolii odbywał się płynnie.

Mundurowi przypominają również pieszym o istotnym elemencie jakim są odblaski. Wpływają one w sposób istotny na perspektywę z jakiej pieszy jest widoczny dla kierującego na drodze. Na nieoświetlonej jezdni, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, pieszy bez odblasku ubrany na ciemno, jest widoczny dla kierującego z odległości zaledwie kilkunastu metrów. Ta perspektywa w przypadku, gdy pieszy posiada element odblaskowy, znaczenie się wydłuża. Dlatego mundurowi rozdawali odblaski w okolicach cmentarzy, zachęcając do ich noszenia podczas odwiedzania grobów najbliższych po zmroku.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.