Biała Podlaska

Posterunek Policji w Piszczacu już otwarty

Region Czw. 07.12.2023 16:19:01
07
gru 2023

Kilka lat trwały starania o uruchomienie Posterunku Policji w Piszczacu. Udało się, a ośmiu funkcjonariuszy będzie pełniło służbę na terenie gminy Piszczac. Dodatkowo, aby łatwiej było wykonywać obowiązki policjanci otrzymali nowy samochód osobowy.

W czwartek, 7 grudnia odbyło się oficjalnie otwarcie nowego Posterunku Policji w Piszczacu, tym samym Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o nową jednostkę działającą w terenie.

Nowy obiekt Posterunku Policji w Piszczacu wybudowany został na działce o powierzchni całkowitej ponad 13 arów. Działka stanowi własność Skarbu Państwa i znajduje się
w trwałym zarządzie KWP w Lublinie. Posterunek Policji to budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 149 m2. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe, socjalnie, magazynowe i techniczne. Powstał także budynek magazynowo-garażowy.

Źródłem finansowania tego zadania były środki z Funduszu Modernizacji Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji – darowizna gminy Piszczac.

O nowym Posterunku Policji w Piszczacu oraz o zadaniach realizowanych przez Komedę Miejską Policji w Białej Podlaskiej opowiedzieli: mł. insp. Olgierd Oleksiak, zastępca KW Policji w Lublinie oraz insp. Wojciech Czapla, Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej. Wójt Kamil Kożuchowski w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie także odniósł się do dzisiejszego wydarzenia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
idzie nowe Pt. 08.12.2023 17:39:19

Niech się cieszą chłopaki, bo już wkrótce nowa władza będzie likwidować takie posterunki.