Kraj

Przestępcy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych

Region Czw. 11.07.2024 09:40:14
11
lip 2024

Resort finansów otrzymuje sygnały o próbach manipulacji oraz wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem konieczności wpłaty na konto urzędu skarbowego. Oszuści namawiają do zapłaty podatku z wykorzystaniem wpłatomatu. Urzędnicy przypominają, że płatności podatku z użyciem BLIK są możliwe tylko w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT.

Oszuści dzwonią do podatników, podają się za pracowników urzędów skarbowych i żądają płatności poprzez dokonanie transakcji w bankomacie/wpłatomacie za pomocą kodu BLIK.

Pracownicy administracji skarbowej nie dzwonią i nie żądają dokonania płatności za pomocą kodów BLIK. W przypadku odebrania takiego połączenia należy zachować szczególną ostrożność, nie podejmować pochopnych decyzji.

BLIKiem tylko w e-US
Urząd Skarbowy przypomina, że podatnicy mogą opłacać podatek za pomocą systemu płatności BLIK, po zalogowaniu do serwisu e-US i w usłudze Twój e-PIT.

Co robić po próbie oszustwa?

Próbę oszustwa można odnotować na platformie CERT, która służy do zgłaszania wszelkich oszukańczych domen, smsów i innych incydentów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.