Kraj

Region Puszczy Białowieskiej czeka na turystów

Region Czw. 04.07.2024 16:23:53
04
lip 2024

Przedsiębiorcy z branży turystycznej z regionu Puszczy Białowieskiej w tym sezonie notują mniejsze zainteresowanie gości. Powodem są obawy związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Karol Jakimiuk, prezes Agroturystycznego Stowarzyszenia Puszcza Białowieska z siedzibą w Narewce powiedział Radiu Podlasie, że znaczna cześć gości odwołała zaplanowane urlopy.

Karol Jakimiuk podkreślił, że w regionie Puszczy Białowieskiej jest bezpiecznie. Świadczą o tym policyjne statystyki, a na poczucie bezpieczeństwa wpływa liczna obecność Wojska, Policji i Straży Granicznej. Wspomniane obawy turystów przed przyjazdem często wynikają z informacji publikowanych w mediach o wydarzeniach z udziałem migrantów i polskich służb, sprawiających wrażenie, iż w regionie panuje atmosfera zagrożenia.

Do Agroturystycznego Stowarzyszenia Puszczy Białowieskiej, należy 40 podmiotów z Gminy Narewka. Karol Jakimiuk dodał w rozmowie Andrzejem Ilczukiem, że wszyscy czekają na pomoc władz w postaci ogólnopolskiej kampanii zachęcającej do przyjazdu do Puszczy Białowieskiej i jej otuliny.

Tymczasem minister sportu i turystyki Sławomir Nitras poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej w Białowieży o utworzeniu funduszu wsparcia promocji turystyki w regionie Puszczy Białowieskiej. Minister dodał, że jego resort będzie działał w tym zakresie m.in. z samorządami i mediami. Zapowiedział m.in. programy telewizyjne na żywo z Puszczy. Minister Nitras podkreślił, że obowiązująca obecnie strefa przygraniczna z zakazem wstępu została ustanowiona, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej czekają na te działania, dodał Karol Jakimiuk, i już teraz zapraszają do Puszczy Białowieskiej i jej otuliny. Do odwiedzenia regionu zachęca też Lokalna Organizacja Turystyczna Regionu Puszczy Białowieskiej wskazując na materiały, które znajdziemy na odpowiednich stronach internetowych i w informacjach turystycznych.

Posłuchaj audycji Andrzeja Ilczuka.

Fot.: FB/Podlaska Włóczęga
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
informacja Czw. 04.07.2024 16:04:17

Nitras przyjechał aby opiłowywać katolików na Podlasiu