Kraj

ZUS wypłaci emerytury i renty jeszcze przed świętami

Region Pt. 08.12.2023 12:45:18
08
gru 2023

Jak co roku emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury i renty jeszcze przed świętami. Do końca grudnia pieniądze przekazane zostaną także osobom, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe wypłaca w kilku terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20., i 25 dnia miesiąca. Jeśli termin płatności świadczenia przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, to świadczenie wypłacane jest wcześniej. Dlatego osoby, które powinny otrzymać swoje świadczenie 25 grudnia otrzymają pieniądze jak co roku z wyprzedzeniem. Emerytury i renty doręczane przez listonosza trafią na pocztę 19 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 21 grudnia - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

- Niektórzy emeryci i renciści dostaną w tym miesiącu dwa świadczenia - grudniowe i styczniowe. Chodzi o osoby, których termin płatności przypada na Nowy Rok, 1 stycznia. Emerytury i renty za styczeń trafią do nich do 29 grudnia. Dotyczy to zarówno świadczeń, które przynosi listonosz, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe - dodaje rzeczniczka.

Seniorów, którzy wciąż otrzymują swoje świadczenia za pośrednictwem poczty, ZUS zachęca, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując wypłatę emerytury czy renty na rachunek bankowy, nie trzeba czekać, aż listonosz zapuka do drzwi. W województwie podlaskim coraz więcej osób otrzymuje świadczenia przekazem bankowym. Poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych w tym regionie wynosi ponad 80 proc.

Katarzyna Krupicka
regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.