Kraj

Bike Expo - Narodowy Test Rowerowy 2024 na stadionie PGE Narodowym

Sport Pon. 08.04.2024 15:33:36
08
kwi 2024

W weekend, 6-7 kwietnia na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbył się jeden z największych Narodowych Testów Rowerowych. Podczas dwóch dni na płycie stadionu można było spotkać około 200 rowerowych i akcesoryjnych marek z branży rowerowej, a także przetestować wybrane przez siebie jednoślady i spotkać znane osoby ze świata sportu, w tym w szczególności ze świata kolarstwa.

Dla wszystkich odwiedzających w te dni targi rowerowe przygotowano dwa piętra powierzchni ekspozycyjnych Stadionu Narodowego. Oprócz stoisk z rowerami i akcesoriami pojawiła się płyta testów, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli mogli przetestować wybrane przez siebie rowery na torze pełnym przeszkód i podjazdów. W ramach wydarzenia dzieci mogły stworzyć własną koszulkę kolarską, a starsi dobrać kask, odzież kolarską, a także akcesoria rowerowe i zasięgnąć porad ekspertów rowerowych.

W programie wydarzenia odbyły się także spotkania ze specjalnie zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Można było na żywo wysłuchać opowieści ze świata kolarstwa m.in. jednego z siedmiu w historii zwycięzców wszystkich kolarskich wyścigów Wielkich Tourów czterech Tour de France - Chrisa Froome'a, który do dzisiaj jest jedną z największych kolarskich legend. Nie zabrakło także polskich gwiazd, jak Maciej Bodnar, polski kolarz szosowy, który zakończył swoją karierę w grudniu 2023 roku. Bodnar zasłynął jako reprezentant Polski w kolarstwie, olimpijczyk z Londynu (2012 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.) oraz wicemistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas (2017 r.). Polski kolarz podczas spotkania z uczestnikami targów opowiedział o blaskach i cieniach życia sportowca, swojej diecie przed zawodami i przygotowaniach do olimpiady.

W programie wydarzenia pojawili się także ludzie ze świata sportu znani jako propagatorzy kolarstwa i kultury rowerowej w Polsce jak Taba na Rowerze, który mówił o rowerach elektrycznych, „Mamba on bike” ze swoim wystąpieniem na temat Bikepackingu, czyli spakowaniu się na rowerową wyprawę, ultradietetyk, Damian Pazikowski z wystąpieniem na temat żywienia funkcjonalnego w sporcie oraz Adam Sobieraj z Fundacji Drogi Mazowsza z tematyką dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i rodziców w ruchu drogowym. Spotkania z gośćmi specjalnymi poprowadzili dziennikarze Eurosportu, na co dzień transmitujący na żywo większość ważniejszych wydarzeń sportowych.

Partnerem głównym Narodowego Testu Rowerowego 2024 na stadionie PGE Narodowym był m.in. Lang Team, organizator Tour de Pologne, jedynego w Polsce wyścigu kolarskiego rangi World Tour organizowanego pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Kolejna edycja targów rowerowych planowa jest wiosną 2025 roku.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.