Patronat medialny

Odkrywamy talenty – podsumowanie trzeciej edycji konkursu plastycznego dla artystów z niepełnosprawnościami

Region Wt. 21.11.2023 18:36:10
21
lis 2023

Tegorocznym tematem przewodnim konkursu plastycznego „Odkrywamy talenty” było hasło „Sport na Mazowszu”. Inicjatywa Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej skierowana jest do artystów amatorów z niepełnosprawnościami. W środę, 22 listopada w Warszawie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Konkurs już na stałe przybrał nazwę „Odkrywamy talenty”, ale tegorocznym hasłem przewodnim jest „Sport na Mazowszu”. Jak co roku, prace można było zgłaszać w czterech kategoriach. W każdej z nich wyłoniono trzy pierwsze miejsca. Już w środę, 22 listopada laureatom podczas gali kończącej konkurs zostaną wręczone nagrody.

Różne formy dozwolone
Prace oceniane były w podziale na cztery kategorie. Pierwszą z nich jest „Malarstwo i Witraż” – prace zgłaszane w tej kategorii mogły być wykonane np. pastelami, gwaszem, olejem na dowolnym podłożu (np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta). Druga z kategorii to „Rysunek i Grafika” – rysunek mógł być wykonany np. ołówkiem, węglem, piórkiem lub mazakiem, natomiast dla grafiki przewidziane zostały techniki powtarzalne np. drzeworyt i linoryt. „Rzeźba Kameralna i Płaskorzeźba” dopuszczała tworzenie w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych, natomiast w ostatniej kategorii „Tkanina i Aplikacja” mogły być hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.