Łuków

Rodzinny Festyn z Geologią w Gołaszynie

Region Pon. 17.06.2024 08:24:49
17
cze 2024

Plac przy Zespole Szkół w Gołaszynie stał się miejscem Festynu Rodzinnego z Geologią. To cykliczna impreza organizowana wspólnie przez szkołę i gminę Łuków, przy bardzo dużym wsparciu Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich „Gołaszynianki” i Ochotniczej Straży Pożarnej.

„Gminny Festyn Rodzinny z Geologią” odbył się w niedzielne popołudnie, 16 czerwca. Na scenie prezentowali się uczniowie Zespołu Szkół. Były też występy przedszkolaków. Wokół placu natomiast rozstawiły się namioty, w których można było znaleźć smaczne dania, pyszne ciasta oraz piękne obrazy i rzeźby. Były też animacje dla najmłodszych oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. Tę wiedzę przekazywała ekipa ze Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie. Natomiast na stoisku gminy Łuków można było dowiedzieć się wszystkiego o geologicznych skarbach gminy, czyli amonitach.

Festyn to cykliczna impreza promująca właśnie amonity - najcenniejsze zasoby geologiczne gminy Łuków. Miejsce zabawy nie jest przypadkowe. Gołaszyn to miejscowość, gdzie na obszarze 8 ha znajduje się rezerwat „Kra Jurajska”.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
aqqaqq Pon. 17.06.2024 15:06:17

Super impreza !