Kierowcy

Sytuacja na przejściach granicznych w województwie lubelskim

Region Śr. 06.12.2023 15:40:07
06
gru 2023

2711 pojazdów ciężarowych 5 grudnia odprawili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w województwie lubelskim (1284 na kierunku przywozowym do Polski i 1427 na kierunku wywozowym z Polski). We wtorek odprawiono również łącznie 3025 samochodów osobowych, w tym: 1346 na kierunku przywozowym do Polski, 1679 na kierunku wywozowym z Polski.

Sytuacja przed towarowymi przejściami granicznymi 6 grudnia – kierunek wyjazdowy z Polski:

Przejście Kukuryki – Kozłowicze (terminal w Koroszczynie):

• na kierunku wywozowym z Polski do odprawy oczekuje ok. 500 pojazdów ciężarowych – szacunkowy czas oczekiwania to 17 godzin.

Przejście Dorohusk – Jagodzin:

• na kierunku wywozowym z Polski do odprawy oczekuje ok. 550 pojazdów ciężarowych. Szacunkowy czas oczekiwania – przy założeniu obecnego tempa przepuszczania pojazdów przez przewoźników – to ok. 5 dni. W normalnych warunkach – szacunkowy czas oczekiwania takiej liczby pojazdów na odprawę wynosiłby ok. 25 godzin.

Przejście Hrebenne – Rawa Ruska:

• na kierunku wywozowym z Polski do odprawy oczekuje ok. 850 pojazdów ciężarowych. Szacunkowy czas oczekiwania – przy założeniu obecnego tempa przepuszczania pojazdów przez przewoźników – to ok. 8 dni. W normalnych warunkach – szacunkowy czas oczekiwania takiej liczby pojazdów na odprawę wynosiłby ok. 60 godzin.

Przejście Zosin – Ustiług:
• na kierunku wywozowym z Polski do odprawy oczekuje ok. 20 pojazdów ciężarowych – szacunkowy czas oczekiwania to 2 godziny.

Przejście Dołhobyczów – Uhrynow:

• na kierunku wywozowym z Polski do odprawy oczekuje ok. 80 pojazdów ciężarowych – szacunkowy czas oczekiwania to 8 godzin.

Od 6 listopada br. od godziny 12.00 przed towarowymi przejściami granicznymi w Dorohusku i Hrebennem trwa protest przewoźników, co ma wpływ na powstające kolejki. Do odprawy podjeżdżają pojedyncze pojazdy ciężarowe.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.