Kierowcy

Trudne warunki na drogach i kolejki na przejściach granicznych /KOMUNIKAT DLA KIEROWCÓW/

Region Sob. 25.11.2023 14:27:10
25
lis 2023

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Na drogach w całym kraju pracuje teraz 1240 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania. Obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Trudna sytuacja jest na wschodnich przejściach granicznych. Kierowcy samochodów ciężarowych stoją w kilkudziesięciokilometrowych kolejkach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez oblodzeniem dróg i trudnymi warunkami do podróżowania. Śnieg lub śnieg z deszczem występują niemal w całym kraju. Lokalna śliskość, błoto pośniegowe występują też na drogach w całym naszym regionie. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna do około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli do godziny 10.00.

Trudna sytuacja jest też na wschodnich przejściach granicznych. Kolejka samochodów ciężarowych oczekujących na przejazd na Białoruś przez przejście graniczne w Koroszczynie sięga Rogoźnicy. Kolejka wynosi ok. 48 km, czas oczekiwania - ok. 75 godz. W kolejce oczekuje ok.1920 samochodów ciężarowych.

Strefa buforowa przed przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku sięga miejscowości Janów w powiecie chełmskim. Kolejka wynosi ok. 17 km, czas oczekiwania samochodów ciężarowych - ok. 220 godz. W kolejce oczekuje ok. 750 samochodów ciężarowych.

Strefa buforowa przed przejściem granicznym w Hrebennem sięga obwodnicy Zamościa. Kolejka wynosi ok. 68 km, czas oczekiwania ok. 163 godz. W kolejce oczekuje ok. 760 samochodów ciężarowych.

źródło: IMIGW, RSO
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.